Skip to content

Techniki znakowania

 

Tampodruk

Technologia tampodruku to najtańsza oraz najszybsza metoda umożliwiająca realizację zamówień wielkonakładowych w krótkim czasie. Metoda tampodruku polega na nakładaniu farby drukarskiej na znakowany produkt za pomocą miękkiego i gładkiego stempla zwanego tamponem. Tampodruk doskonale sprawdza się w przypadku znakowania małych jak i dużych powierzchni oraz powierzchni nierównych i nieregularnych.

 Nadruki wykonane tampodrukiem są czytelne i precyzyjne. 

Metoda doskonale sprawdzi się na powierzchniach plastikowych, tworzywach sztucznych, papierze.

Znakowanie

SITODRUK

Sitodruk jest niezwykle uniwersalną techniką znakowania. Może być wykorzystywany do znakowania : toreb, odzieży, tkanin, parasoli, czapek oraz gadżetów plastikowych, drewnianych, skórzanych, bawełnianych czy dzianinowych.

Jest to jedyna metoda umożliwiająca zadruk wielu rodzajów podłoży o różnym kształcie i fakturze.

Jest to technika druku, w której formą drukowaną jest szablon nałożony na drobną siatkę.

Jedną z podstawowych cech wyróżniających sitodruk jest jego trwałość.

Znakowanie

TERMOTRANSFER

Jest to dość prosty w przygotowaniu sposób nadruku, który polega na termicznym wgrzaniu w materiał – wcześniej przygotowanego rysunku, naniesionego przy pomocy urządzeń służących do masowego powielania typu „ksero”. Obraz, który chcemy przenieść kopiujemy lub drukujemy na specjalnym papierze transferowym. Następnie przy użyciu urządzenia wytwarzającego temperaturę 150` C, np. żelazka czy prasy termicznej, przenosimy obraz na żądaną powierzchnię.

Termotransfer doskonale sprawdzi się przy znakowaniu : tkanin, metalu, szkła, porcelany, tworzyw sztucznych, drewna czy skóry.

Znakowanie

HAFT

Metoda ozdabiania tkanin, koszulek, bezrękawników, bluz, czapeczek, polarów, toreb, kapeluszy, polegająca na wyszywaniu na materiale grafiki za pomocą igły.

Odzież była zdobiona w ten sposób (ręcznie) już w starożytności. Obecnie haft wykonywany jest nie tylko ręcznie, ale także przy pomocy maszyn, które znacznie przyspieszają proces produkcji.

Dzięki tej metodzie można umieścić logo na wielu produktach. Będzie on odporny na zniszczenia, a możliwość naniesienia nawet najmniejszych detali grafiki pozwoli na promowanie marki przez długi czas.

Znakowanie

GRAWEROWANIE LASEREM

Jest to metoda polegająca na wykonywaniu wgłębień, którego głębokość nie jest wyczuwalna. Jest to metoda ekskluzywna, która swoje zastosowanie ma na produktach: metalowych, drewnianych, szkle, skórze, kartonie czy tekstyliach.

Grawerem bardzo czytelnie wychodzą drobne szczegóły. Za pomocą grawerowania laserem tworzy się różnego rodzaju podziękowania, indywidualne napisy, tablice informacyjne, znakowanie pióra wiecznego, identyfikatorów.

Dodatkowym atutem grawerowania jest jego odporność na ścieranie, szybkość i czystość wykonania – grawerowanie nie wymaga bezpośredniego kontaktu z produktem.

Znakowanie

DRUK UV

Jest to innowacyjna metoda znakowania, która ma same zalety. To bezdotykowa metoda znakowania polegająca na bezpośrednim drukowaniu obrazu na powierzchni produktu. Następnie tusz, którym wykonany był nadruk jest utwardzany pod wpływem światła UV, co uodparnia go na wilgoć, wodę czy promienie słoneczne.

Druk UV doskonale sprawdzi się na dużych formatach oraz małych elementach. Logo dobrze jest naniesione drukiem UV zarówno na skórze, drewnie, szkle, płytach plexi, tworzywach sztucznych.

Jest to metoda coraz częściej stosowana w branży reklamowej.

Znakowanie

KALKOMANIA

Kalkomania jest bardziej zaawansowaną techniką dekupażu i obejmuje druk na specjalnym papierze, którego obraz jest następnie przeniesiony na inną powierzchnię. Następnie zostaje ona wypalona w specjalnym piecu. Ta technika cechuje się wysoką jakością wykonania oraz trwałością.

Kalkomania jest stosowana zazwyczaj w zdobieniu ceramiki, którą można spokojnie myć w zmywarce, bo nadruk nie powinien ulec zniszczeniu.

Znakowanie

TŁOCZENIE

Jest to technika znakowania polegająca na przeniesieniu grafiki/logo na produkt przy udziale dużego ciśnienia i wysokiej temperatury. Tłoczenie wykonywane jest zazwyczaj na materiałach skórzanych, skóropodobnych, papierze i tworzywach sztucznych. Tłoczenie charakteryzuje się wyjątkową eleganckim wyglądem.

Znakowanie

Jesteś zainteresowany współpacą? 
Masz pytania?